1. Strona Główna
  2. /
  3. Poradniki
  4. /
  5. Dlaczego warto wybrać blachy dachowe

Dlaczego warto wybrać blachy dachowe

Najistotniejsze cechy blach dachowych.

  • WAGA - blacha jest lekka i pod takim pokryciem nie jest wymagane specjalne wzmocnienie konstrukcji jak na przykład pod dachówką ceramiczną. Ponadto struktura fundamentu domu i mury nie muszą przewidywać wielokrotnie większych obciążeń od blachy stalowej, a grunt pod budowę domu nie musi spełniać szczególnych wymagań - standardowy dach stalowy waży tylko około 1 tony, co znaczy, że jest ok. 10 razy lżejszy od dachu z dachówki ceramicznej lub betonowej. Tym samym oszczędności nakładają się bez rezygnacji z funkcjonalności.
  • TRWAŁOŚĆ - blacha dachowa należy do bardzo trwałych pokryć dachowych i jej żywotność szacowana jest na kilkadziesiąt lat.
  • ESTETYKA - przy odpowiednim zachowaniu konserwacji dachowej blacha po kilku latach użytkowania wygląda tak samo jak w dniu zakupu bez efektu czernienia lub znacznej zmiany koloru.
  • SZYBKOŚĆ MONTAŻU - blachy trapezowe i blachodachówki montuje się łatwo i szybko oszczędzając na robociźnie.
  • BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS HURAGANÓW - dobrze zamontowane stalowe pokrycie dachowe najlepiej zabezpiecza dach przed zerwaniem podczas trąb powietrznych bowiem połączenia pomiędzy arkuszami są niewidoczne i tym samym nie doprowadza to do oderwania blach.
  • CENA - blachy dachowe nie należą do drogich, są przystępne cenowo. Przemawiają za tym oszczędności przy budowie fundamentu, murów, konstrukcji dachowej, zakupu samego pokrycia wraz z akcesoriami oraz usługi montażu.