create your own website for free

Dlaczego blachy dachowe?

Krąży wiele opinii o wadach i zaletach stalowych pokryć dachowych. Przedstawiamy charakterystykę oraz najistotniejsze argumenty.

 1. WAGA - blacha jest lekka i pod takim pokryciem nie jest wymagane specjalne wzmocnienie konstrukcji jak na przykład pod dachówką ceramiczną. Ponadto struktura fundamentu domu i mury nie muszą przewidywać wielokrotnie większych obciążeń od blachy stalowej, a grunt pod budowę domu nie musi spełniać szczególnych wymagań - standardowy dach stalowy waży tylko około 1 tony, co znaczy, że jest ok. 10 razy lżejszy od dachu z dachówki ceramicznej lub betonowej. Tym samym oszczędności nakładają się bez rezygnacji z funkcjonalności.
 2. TRWAŁOŚĆ - blacha dachowa należy do bardzo trwałych pokryć dachowych i jej żywotność szacowana jest na kilkadziesiąt lat.
 3. ESTETYKA - przy odpowiednim zachowaniu konserwacji dachowej blacha po kilku latach użytkowania wygląda tak samo jak w dniu zakupu bez efektu czernienia lub znacznej zmiany koloru.
 4. SZYBKOŚĆ MONTAŻU - blachy trapezowe i blachodachówki montuje się łatwo i szybko oszczędzając na robociźnie.
 5. BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS HURAGANÓW - dobrze zamontowane stalowe pokrycie dachowe najlepiej zabezpiecza dach przed zerwaniem podczas trąb powietrznych bowiem połączenia pomiędzy arkuszami są niewidoczne i tym samym nie doprowadza to do oderwania blach.
 6. CENA - blachy dachowe nie należą do drogich, są przystępne cenowo. Przemawiają za tym oszczędności przy budowie fundamentu, murów, konstrukcji dachowej, zakupu samego pokrycia wraz z akcesoriami oraz usługi montażu.

Dachy także potrzebują konserwacji

Pokrycia dachowe z blachy jak każde inne wymagają zwrócenia na nie uwagi podczas zbliżających się ciężkich okresów atmosferycznych - zimy.
Proszę zauważyć, że powiedzenie "mycie dachu" wydaje się technicznym wynalazkiem do momentu gdy pomyśli się o myciu samochodu. Samochód, to produkt wykończony materiałem metalowym - stalowym lub aluminiowym (ewentualnie formą plastiku). Proszę sobie wyobrazić jakość powłoki lakierniczej na samochodzie po kilku latach niemycia. To samo może spotkać blachodachówki, blachy trapezowe, rynny i inne elementy więźby dachowej.
Firma Hutmet jako producent z dużym bagażem doświadczeń zebrała przez kilkanaście lat działalności informacje, które pozwalają bardziej zadbać o blachy dachowe przed zimą.

 1. Należy dokonać wzrokowej oceny ewentualnych uszkodzeń powłoki lakierniczej spowodowanych chodzeniem po niej przez ludzi i zwierzęta. Następnie odtłuścić uszkodzenia lakieru i zamalować farbką zaprawkową.
 2. Należy sprawdzić jakość dokręcenia wkrętów na łączeniach oraz ewentualne braki także na obróbkach krawędzi, gąsiorach, obróbkach kominów.
 3. Rynny odprowadzające wodę wymagają zwrócenia uwagi na szczelność na łączeniach, niezaleganie liści, również w rurach, oraz oczyszczenie sitka rynien (jeżeli istnieją).
 4. Spadający śnieg i lód z dachu stanowi niebezpieczeństwo - firma Hutmet zaleca montaż śniegołapów jako elementu zwiększającego bezpieczeństwo użytkowników obiektu.
 5. Szczelność pokrycia dachowego to jego fundamentalny aspekt - należy sprawdzić czy poprzez niefachowy montaż woda nie dostaje się w niewłaściwe miejsca.
 6. Po zakończonym okresie zimowym zaleca się spryskanie dachu dostępnymi myjącymi środkami oraz spłukanie. Szczególną uwagę należy zwrócić aby mech i osad z komina nie zalegał na powierzchni pokrycia.
Zamieszczone informacje dotyczące konserwacji pokrycia dachowego są czynnościami niebezpiecznymi i wymagającymi umiejętności poruszania się po połaciach dachowych. Firma Hutmet informuje, iż zlecenie opisanej konserwacji pokrycia dachowego musi zostać przekazane tylko wykwalifikowanej ekipie dekarskiej. Firma Hutmet nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ewentualne wypadki przy pracy wynikłe z opisanych czynności.

Adres 
Ogrodowa 7                    
45-940  Opole (dzielnica Chmielowice)
             
Kontakt
Email: hutmet@g.pl                    
Telefon.: 77 457 37 79         


Kompetentna pomoc i bezpłatne doradztwo dla Naszych Klientów.
Docinamy na miarę. Bez odpadów. Bez dopłat.


Dane rejestrowe
NIP 754-108-19-01
REGON 531256180

Wskazówki dojazdu
W przypadku starszych map prosimy szukać nas pod adresem 46-070 Chmielowice ul. Ogrodowa 7

ZAUFAJ LIDEROWI NA LOKALNYM RYNKU.
W razie potrzeby, do nas masz zawsze najbliżej.